KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12735169
nr 1273 5169
Ruth Goldmann-Grosin
(f. 1941), Sverige
Färgetsning, Danslåt. Signerad, daterad -76, numrerad 142/250. Motivet: 30x35 cm
Ruth Goldmann-Grosin, svensk målare och grafiker född 1941.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 2 september 2019
kl 20:08:18
1/9 11:05:42
Ruth Goldmann-Grosin
Läs mer om Ruth Goldmann-Grosin